Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu dziecka. W naszym przedszkolu co roku odbywają się Dni Adaptacyjne dla nowych przedszkolaków, aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w przedszkolu. W tym roku zajęcia adaptacyjne odbyły się w dniach 23-27 sierpnia. Dni adaptacyjne stały się wspaniałą okazją do poznania nowych koleżanek, kolegów i nowych przygód. Dzieci chętnie bawiły się w kole. Dużą frajdę sprawiły dzieciom zabawy w kącikach tematycznych. Podczas spotkania organizacyjneg rodzice otrzymali wskazówki, jak pomóc dziecku w adaptacji . Po uczestniczeniu w zajęciach adaptacyjnych i wspólnych zabawach mamy nadzieję, że "nowe przedszkolaki "we wrześniu będą czuły się bezpieczniej i odważniej stawią czoło, nowej i trudnej dla nich sytuacji.
Witamy nowych przedszkolaków
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
2 września 2024 roku uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny. Wiele dzieci zaczęło dopiero swoją przygodę w szkole, inne w przedszkolu, jednakże jest to czas dla wszystkich uczniów, który otwiera nowe możliwości rozwoju, przyjaźni. Dziś wszyscy bez wyjątku, od nowa zapisujemy swoje tablice ambicji, marzeń, osiągnięć, porażek i sukcesów, po to, by ponownie nauczyć się czegoś nowego - zarówno ze szkoły jak i z życia. Życzymy wszystkim uczniom owocnego roku szkolnego
Rządowy Program "Aktywna tablica" - edycja 2024
Rządowy Program „Aktywna tablica” – edycja 2024
Szkoła Podstawowa w Ołoboku im. Ks. Józefa Kuta otrzymała wsparcie finansowe w formie dotacji celowej w wysokości 35.000,00 zł.
„Aktywna tablica” to Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Pozyskane środki zostaną przeznaczone na:
- Pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii psychoneurologicznej dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji w tym ADHD, ADD z niepełnosprawnością intelektualną oraz dla uczniów z zaburzeniami procesów uczenia się, w tym z dysleksją, dyskalkulią.
- Pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii procesów komunikacji, w tym zaburzeń przetwarzania słuchowego, dla uczniów z centralnymi zaburzeniami słuchu, słabosłyszących, z zaburzeniami koncentracji i uwagi, w tym z ADHD, ADD, autyzmem.
- Pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii dla uczniów posługujących się wspomagającymi i alternatywnymi metodami komunikacji, w szczególności uczniów z uszkodzeniami neurologicznymi, porażeniami.
- Pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii dla uczniów mających problemy w edukacji szkolnej z zaburzeniami wymagającymi terapii logopedycznej lub psychologicznej.
- Komputer stacjonarny lub laptop, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania pomocy dydaktycznych, narzędzi do terapii lub oprogramowania.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
21 czerwca 2024 roku odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego 2023/2024. W tym dniu pożegnaliśmy chłopców z klasy 8 a także przedszkolaków, którzy od września rozpoczną edukację w pierwszej klasie. Uroczystość rozpoczął Polonez w wykonaniu przedszkolaków, następnie absolwenci szkoły oraz przedszkolaki zaprosili widownię do obejrzenia przedstawienia pt: "Ostatnia podróż do wakacji."
13Podczas rozdawania świadectw absolwentom szkoły padło wiele wzruszających słów wspomnień, podziękowań oraz życzeń ze strony wychowawcy klasy Pana Bogumiła Waleriana, Pani Dyrektor , Rodziców a także Uczniów. Z rąk Pani Dyrektor rodzice absolwentów otrzymali listy gratulacyjne. Rodzice absolwentów przedszkola przygotowali niespodziankę dla wszystkich uczących i zaangażowanych w życie grupy- specjalne przedstawienie, w którym dzieci stały się ich sobowtórami. Mamy zaśpiewały piosenkę o wychowawczyni. Apel urozmaiciły młode wokalistki swoimi piosenkami a także nasza grupa taneczna. Rozdane zostały świadectwa z promocją do klas następnych uczniom klas 1-7. Niektórzy uczniowie zdobyli świadectwa z wyróżnieniem za spektakularne efekty w nauce. Pojawiła się także nagroda dla czytelniczki roku oraz najlepszego sportowca naszej szkoły . Pani Dyrektor Sylwia Zimoch wygłosiła przemówienie , dziękując uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za wkład w rozwój placówki.Gratulujemy wszystkim sukcesów, dziękujemy za ten rok szkolny i życzymy udanych wakacji.
"Panna uczona 2024"
W piątek 21 czerwca 2024 r. podczas Mszy Świętej kończącej rok szkolny 2023/2024 zostały ogłoszone wyniki konkursu na „Pannę uczoną" lub „Kawalera uczonego". Inicjatorem konkursu, który nawiązuje do tradycji i praktyk Sióstr Cysterek jest Proboszcz Parafii w Ołoboku ksiądz Tomasz Lenczewski. Spośród trójki kandydatów, jaką zaproponowała Rada Pedagogiczna naszej szkoły, ksiądz proboszcz wybrał jedną. „Panną uczoną” w tym roku okazała się Zofia Gołdyn uczennica klasy IV. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Quest "Ołobok wczoraj i dziś"
W środę 12 czerwca 2024 r., odbył się w naszej szkole quest pt.”Ołobok wczoraj i dziś”. Autorką questu była Pani Anna Jarosik. Quest obejmował zagadnienia interdyscyplinarne z takich przedmiotów jak: historia, język polski, matematyka, geografia, przyroda. Był on poprzedzony przygotowaniami podczas których uczniowie w oparciu o podane materiały źródłowe musieli zapoznać się z historią Ołoboku i ważnymi wydarzeniami dotyczącymi tej miejscowości.
11Uczniowie klas IV-VIII zostali losowo podzieleni na cztery drużyny i pod opieką nauczycieli wyruszyli na pieszą wycieczkę po Ołoboku. W jej trakcie rozwiązywali zagadki dotyczące naszej wsi. Najlepiej quest rozwiązała drużyna w składzie: Lena Fronalczyk, Zofia Gołdyn, Wojciech Gołdyn, Aleksandra Łuczak. Nagorody za najlepiej rozwiązany quest ufundowała Rada Rodziców. Quest był realizowany jako jeden z punktów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, do którego przystąpiła nasza szkoła.
Gminny Festiwal Piosenki Wakacyjnej
5 czerwca 2024 r. dziewczynki z naszej szkoły brały udział w Gminnym Festiwalu Piosenki Wakacyjnej. Julia Stodolska uzyskała na tym festiwalu wyróżnienie w kategorii solistek z klas I-IV. W tej samej kategorii wiekowej, ale wśród zespołów wyróżnienie otrzymał zespół z naszej szkoły, w którym wystąpiły: Lena Kostera, Amelia Nieruchalska, Aleksandra Noculak, Dagmara Nowacka, Zofia Woźniak. Ponadto na fesiwalu zaśpiewały także: Zofia Gołdyn, Lena Fornalczyk, Zofia Karbowy i Malwina Właśniak. Gratulujemy naszym uczennicom bardzo dobrych występów.
3
Gazetka szkolna - konkurs
W naszej szkole nie brakuje wrażeń, dzięki czemu uczniowie nieustannie rozwijają swoje umiejętności w różnych dziedzinach. Szkolna gazetka pod okiem pani Agaty Kaniewskiej oraz uczennicy Magdaleny Goździk przygotowała kilka konkursów, w których udział brali uczniowie w naszej placówki. "Krzyżówkę łamigłówkę" rozwiązała bezbłędnie Zofia Gołdyn - uczennica klasy 4, która zajęła I miejsce, II miejsce należało do Jakuba Majtasa, a III do Franciszka Kamzola. Wyróżnieni zostali także młodzi artyści, którzy swoje pomysły przelali na papier i napisali "Opowiadanie dla przedszkolaka" - w tym konkursie I miejsce zajęła Malwina Właśniak - uczennica klasy 6, a II miejsce Jakub Majtas - uczeń klasy 4. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów
Dzień Dziecka
Dzień dziecka to wyjątkowy czas. W naszej szkole przedszkolaki oraz starsi uczniowie świętowali ten dzień wyśmienicie. Na boisku zostały zorganizowane zawody sportowe, uczniowie rywalizowali między sobą w grupach losowych, mieszanych. Było zabawnie i wesoło. Następnie wszyscy ucztowali przy pizzy , po której odbył się balik na sali gimnastycznej - tam dzieci i młodzież tańczyli przebrani za wybrane postacie z bajek. Dla wszystkich był to magiczny czas.
7
Konkurs plastyczny "Najpiękniejsza zakładka do książki"
4 czerwca 2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach wyróżniono prace uczniów, którzy brali udział w konkursie pod hasłem Najpiękniejsza zakładka do książki. Byli to uczniowie : Hanna Kostera, Nataniel Walczybok, Lena Kostera, Weronika Lis, Antoni Walczak. Gratulujemy uczniom sukcesu, kreatywności i zaangażowania.
XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem - Bezpiecznie na wsi mamy bo o zdrowie dbamy
Anna Noculak uczennica naszej szkoły z klasy pierwszej otrzymała wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem - Bezpiecznie na wsi mamy bo o zdrowie dbamy. Organizatorem Konkursu była Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ostrowie Wielkopolskim. Serdecznie gratulujemy sukcesu.
IX Gala Europejska
We wtorek 28 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej w Masanowie odbyła się już IX Gala Europejska na którą zostali zaproszeni laureaci Gminnego konkursu plastycznego z Syriuszem po Polsce (kl. I-III) oraz twórcy najciekawszych gier dotyczących Unii Europejskiej (kl IV-VIII). Przed ogłoszeniem wyników zaproszeni goście mieli okazję oglądać zabawne przedstawienie, w którym uczniowie klasy 5 z Masanowa pokazali do jakich dziwnych sytuacji może doprowadzić nieznajomość języków. Po tej jakże pouczający inscenizacji ogłoszono wyniki w obu kategoriach wiekowych. I tak w klasach młodszych 3 miejsce zajął Marcel Ścisły nasz pierwszoklasista , a w klasach starszych również 3 miejsce zdobył zespół dziewczyn z naszej szkoły w składzie Lena Fornalczyk, Malwina Właśniak i Maria Nieruchalska. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Matki
Dzień Matki – to szczególne święto, które honoruje wszystkie Mamy, stanowi wyraz szacunku i miłości, a także podziękowania za trud włożony w opiekę i wychowanie. We wtorek 28 maja na zaproszenie dzieci przybyły do naszej szkoły Mamy. Przedszkolaki wystąpiły z przedstawieniem pt: „Króliczek i sałata”. Po występach Mamy otrzymały upominki z okazji ich święta. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przy pięknie zastawionym stole. W trakcie biesiadowania Mamy brały udział w zorganizowanych zabawach. Podczas uroczystości Mamy miały okazję podziwiać występy wokalne dziewczynek - laureatek gminnego konkursu piosenki aktorskiej: "Z Osiecką do mikrofonu" oraz pokaz taneczny w wykonaniu naszych szkolnych cheerleaderek. Ten dzień to jedna z piękniejszych lekcji miłości.
10
Lekcja ekologii
28 maja 2024 roku naszą szkołę odwiedziła przedstawicielka MZO w Ostrowie Wielkopolskim- Pani Anna Sadowska, która wprowadziła wszystkich w świat ekologii. Uczniowie dowiedzieli się co dzieje się z posegregowanymi odpadami i do czego powtórnie się je wykorzystuje. Najmłodsi poznali również pojęcie; ”recycling” i jego znaczenie dla środowiska oraz obejrzeli film edukacyjny pt: ” Petulka - drugie życie butelki Pet”. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz drobny upominek . Dziękujemy za ciekawe spotkanie.
"Sukces ma różne imię" - spotkanie z absolwentem
W piątek 24 maja 2024 r. w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie z absolwentem, który odniósł znaczący sukces zawodowy i osobisty. Naszym gościem był Wojciech Skrobański, który obecnie jest w trakcie odbywania aplikacji na radcę prawnego. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wprowadzenia, w którym dyrektor szkoły przedstawiła naszego gościa i krótko opowiedział o jego osiągnięciach. Następnie głos zabrał sam absolwent, który z wielkim entuzjazmem opowiedział o swojej drodze do sukcesu. Podkreślił, że kluczowe w jego życiu były trzy elementy: motywacja, determinacja i ciężka praca.
W trakcie swojej prelekcji absolwent wielokrotnie podkreślał, że sukces ma różne imię i dla każdego może oznaczać coś innego. Dla jednych to może być kariera zawodowa, dla innych rozwój osobisty, a jeszcze dla innych spełnienie w życiu rodzinnym. Ważne jest, aby każdy zdefiniował, czym dla niego jest sukces i dążył do realizacji swoich celów. W drugiej części spotkania uczniowie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w warsztatach, podczas których pracowali metodą drzewa decyzyjnego. W małych grupach analizowali różne scenariusze życiowe i zawodowe, identyfikując kluczowe decyzje, które mogą prowadzić do sukcesu. Ta interaktywna część spotkania nie tylko zaangażowała uczniów, ale także pomogła im lepiej zrozumieć, jak ważne są świadome wybory w życiu. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań naszemu gościowi, co pozwoliło im dowiedzieć się więcej o jego osobistych doświadczeniach oraz uzyskać cenne rady na przyszłość. Absolwent chętnie odpowiadał na wszystkie pytania, dzieląc się swoimi przemyśleniami i inspirując młodszych kolegów do wytrwałości w dążeniu do swoich marzeń.
Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie ,,Z Pyrkiem Bezpiecznie”
22 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej w Wielowsi odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie ,,Z Pyrkiem Bezpiecznie”. Do konkursu zgłosiły się wszystkie szkoły z naszej gminy. Uczniowie klas I-III zespołowo odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole. Testy przygotowane zostały przez pracowników policji. Naszą szkołę reprezentowały trzy dziewczyny: Milena Cyba z klasy I, Amelia Nieruchalska z klasy II i Lena Kostera z klasy III. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, a różnice w punktacji były minimalne. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie Szkoła Podstawowa w Strzyżewie, drugie po dogrywce uczniowie Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach, 3 miejsce uczniowie Szkoła Podstawowa w Ołoboku. Naszym dzielnym dziewczynom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Gala konkursu plastycznego „Rodzina Ulmów w oczach dziecka”
21 maja 2024 r., w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach odbyła się gala konkursu plastycznego „Rodzina Ulmów w oczach dziecka” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach z okazji obchodzonego Roku Rodziny Ulmów. Patronat nad konkursem objął Biskup kaliski Damian Bryl. Wśród 146 prac wykonanych przez dzieci z diecezji kaliskiej były dwie prace uczniów naszej szkoły: Zosi Woźniak i Alana Paluszkiewicza. Ku wielkiej radości praca naszej pierwszoklasistki zyskała uznanie w oczach jury i nasza młoda artystka zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Nagrodę przekazał jej sam Biskup. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Gminny Konkurs Piosenki Aktorskiej „Z Osiecką do Mikrofonu”
21 maja 2024 odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Piosenki Aktorskiej „Z Osiecką do Mikrofonu”, organizowany przez panią Agatę Kaniewską. Konkurs był realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Wystąpiło w nim 20 uczestników z siedmiu szkół naszej gminy. Wszyscy dali niesamowity pokaz umiejętności scenicznych i wokalnych. Artyści przedstawili teksty napisane przez Agnieszkę Osiecką, które interpretowali na swój własny sposób – tak oto dali publiczności niesamowite widowisko.
29Nie zabrakło zaskoczeń, silnej dawki wzruszeń czy sporej dawki dobrego humoru. W jury konkursu zasiadały: pani Katarzyna Pawłowska (Dyrektorka GOK-u w Raszkowie), pani Urszula Twardowska (dyrektorska Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim), pani Agnieszka Jakubowska (wokalistka i nauczycielka muzyki). Wśród gości znaleźli się: Sekretarz Gminy Sieroszewice pani Mirosława Busza, dyrektor Gminnego Zakładu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Sieroszewicach pani Małgorzata Olejnik, radny Rady Gminy Sieroszewice pan Roman Skrobański. Dziękujemy wszystkim opiekunom i uczestnikom za starania, i niezwykłe emocje.
Wizyta przedszkolaków w straży pożarnej
16 maja 2024 r przedszkolacy udali się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ołoboku, aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackieg. Dzieci mogły z bliska oglądać wóz strażacki i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi.Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami. Na koniec dzieci gorąco podziękowały strażakom za miłe i pouczające spotkanie, które z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci.
3
Podsumowanie Konkursu na Czytelnika Roku 2023 biblioteki publicznej
W czwartek, 9 maja, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach podsumowano Konkurs na Czytelnika Roku 2023 pt. „Oczytany małolat” . Uczennica klasy I naszej szkoły – Weronika Lis okazała się najlepszym czytelnikiem biblioteki w Ołoboku i odebrała dyplom oraz książkę z rąk wójta gminy Sieroszewice Anatola Piaskowskiego. Weronice serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie